KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15893038
nr 1589 3038
Silja Reinius-Jansson
(1939-1976), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 2/30, "Hotat liv". Bildmått: 50x63 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
Silja Reinius-Jansson, svensk bildkonstnär född 1939, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:02:13
25/12 20:10:45
Silja Reinius-Jansson
Läs mer om Silja Reinius-Jansson